Badanie QEEG

Badanie QEEG to bezpieczna i nieinwazyjna metoda, w której zapisy z sensorów EEG są analizowane ilościowo przez specjalistyczne programy. Uzyskane wyniki są porównywane z bazą normatywną zawierającą zapisy osób zdrowych w danej grupie wiekowej. Mapy QEEG pozwalają zlokalizować obszary nieprawidłowej czynności bioelektrycznej mózgu. Przyczyny ich powstania mogą być różne, ale skutek ten sam – gorsze funkcjonowanie dziecka lub osoby dorosłej. Badanie QEEG pozwala wykryć przyczynę takich zaburzeń.

https://www.pomost-osrodek.pl/wp-content/uploads/2022/06/Logo_PNG_z_bialym_napisem.png-640x548.webp

Wizyta w Ośrodku POMOST to:

 • szybko dostępne wolne terminy
 • profesjonalna opieka i wsparcie
 • najlepszej klasy specjaliści
 • możliwość dokonywania rejestracji online
 • podążanie za najwyższym dobrem pacjentów

Zapewniamy szczególne wsparcie dla dzieci z ADHD, zaburzeniami emocjonalnymi, zaburzeniami mowy

Aktywność mózgu i całego organizmu człowieka można zarejestrować przy pomocy specjalistycznego sprzętu. Elektrody podłączone do ciała badanej osoby przekazują do komputera informacje o aktywności elektrycznej, a następnie wszelkie zebrane dane są interpretowane i analizowane przez odpowiednie oprogramowanie.

Mózg ludzki posiada niesamowitą zdolność uczenia się. Nauczony określonego sposobu reagowania, może tę reakcję powielać w analogicznych sytuacjach. Często jednak reakcje, wzorce, które wypracowaliśmy w ciągu naszego życia nie są dla nas optymalne. Zdarza się, że nie radzimy sobie ze stresem, z koniecznością przyswajania i przetwarzania ogromnej ilości informacji, z presją otoczenia oraz z sytuacjami, które oceniamy jako trudne. Wzorzec pracy naszego mózgu bywa wtedy źródłem cierpienia i frustracji, blokując nas w dążeniu do rozwoju i samorealizacji, a także uniemożliwiając normalne, efektywne funkcjonowanie.

W takich wypadkach z pomocą przychodzi nam mózg z jego naturalną zdolnością do uczenia się i zmiany wzorców. Metoda, która umożliwia nam wyznaczenie celów – sposobu, w jaki nasz mózg powinien pracować w danej sytuacji (parametrów częstotliwości i amplitudy naszych fal mózgowych) oraz ich osiągnięcie, to właśnie terapia biofeedback.

Wakacyjna oferta limitowana
Bezpłatne wizyty w ramach Poradni EEG!
Zapisz się już dziś i zarezerwuj sobie wolne miejsce!

Ze względu na swoje działanie metoda EEG Biofeedback zalecana jest między innymi w terapii następujących zaburzeń:

 • zaburzenia lękowe, obsesyjno-kompulsywne
 • wypalenie zawodowe, zespół chronicznego zmęczenia,
 • odczuwanie nadmiernego napięcia i stresu
 • przewlekłe bóle głowy, migreny -zaburzenia zachowania,
 • zaburzenia emocjonalne
 • ADHD i ADD, zaburzenia pamięci
 • przewlekłe bóle głowy
 • zaburzenia snu
 • stany depresyjne
 • zaburzenia przyjmowania pokarmu
 • zaburzenia psychosomatyczne
 • uzależnienia
 • zaburzenia mowy, jąkanie się
 • tiki
 • odczuwanie przewlekłego bólu
 • moczenie się nocne
 • uzupełnia rehabilitację osób po urazach głowy, udarze

Specjaliści wykonujący usługę

https://www.pomost-osrodek.pl/wp-content/uploads/2022/05/sylwialipinskapersonalsite.webp

lek. Sylwia Lipińska

Lek. med. Sylwia Lipińska jest specjalistką w zakresie psychiatrii. Doświadczenie zawodowe zdobywała w wielu oddziałach psychiatrycznych jak i poradniach zdrowia psychicznego (Tczew, Starogard Gdański, Chojnice), domu pomocy społecznej oraz w trakcie wielu kursów i konferencji. Posiada certyfikat psychoterapeuty akredytowany przez sekcję naukową Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Polskie Towarzystwo Psychologiczne.

https://www.pomost-osrodek.pl/wp-content/uploads/2022/05/mariusz-kozak-small.png.webp

lek. Mariusz Kozak

W 2002 roku ukończył studia medyczne i zdobył dyplom lekarski. W 2013 roku został specjalistą w dziedzinie psychiatrii. Pracuje w Zakładzie Opieki Zdrowotnej Zakładu Karnego w Czarnem. W swojej codziennej pracy diagnozuje i leczy m.in. nerwicę, stany lękowe, psychozy, schizofrenię czy też depresję. Pomaga pacjentom borykającym się z zaburzeniami pamięci i intelektu oraz zaburzeniami osobowości.
Ordynator oddziału Psychiatrycznego Szpitala w Człuchowie

lekarz psychiatrii Krzysztof Woźny

lek. Krzysztof Woźny

Specjalista z wieloletnim doświadczeniem. W swojej praktyce zajmuje się diagnostyką i leczeniem m.in. nerwicy, psychozy oraz tiki nerwowe. Zgłaszają się do niego pacjenci cierpiący z powodu zaburzeń pamięci i intelektu. Pomaga pacjentom, którzy cierpią z powodu m. in. bezsenności, zaburzeń łaknienia oraz długotrwałych stanów obniżonego nastroju. Szczególną troską otacza osoby, które mają trudność w nawiązywaniu kontaktów społecznych. Wieloletni kierownik terapii uzależnień w Starogardzie Gdański, pracownik oddziału sądowego w Starogardzie Gdańskim i Chojnicach. Należy do Okręgowej Izby Lekarskiej w Gdańsku.

Fundacja Mental Life

Ośrodek POMOST Chojnice
Ośrodek środowiskowej opieki psychologicznej, psychoterapeutycznej,
psychiatria, psychoterapia indywidualna i grupowa, pomoc psychologiczna, konsultacje rodzinne, wsparcie psychospołeczne, dietetyka, terapia uzależnień, profilaktyka i socjoterapia, zajęcia rozwijające.

Media społecznościowe

Odwiedź ośrodek POMOST Chojnice na poniższych portalach społecznościowych i nawiąż z nami kontakt. Śledź nasze konta, aby regularnie otrzymywać najnowsze informacje.

Copyright 2022 by Fundacja Mental Life.

KRS: 0000927611 NIP: 5552129527 REGON: 520257660

Usługi zwolnione na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 18 ustawy o podatku od towarów i usług VAT – PKWiU 86

Copyright 2022 by Fundacja Mental Life.

KRS: 0000927611 NIP: 5552129527 REGON: 520257660

Usługi zwolnione na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 18 ustawy o podatku od towarów i usług VAT – PKWiU 86